Kusý: Ani absurdná antikampaň ma nezastaví

Keďže som sa v poslednom prieskume agentúry Focus objavil na druhom mieste, všetci protikandidáti na mňa začali útočiť. S najabsurdnejším útokom ale prišiel ďalší anonymný bloger.

Anonymnému blogerovi prekáža, že už o pár dní otvoríme najväčšiu zelenú plochu v Bratislave za posledných 30 rokov. Zažil som už rôzne útoky, raz mi zbili hovorcu, naposledy zaútočili na môjho otca, ale keď už niekto útočí aj na úplne nový park pre ľudí, na ktorý sa nám podarilo zohnať rekordných viac ako milión eur, to už je nielen brutálne, to už ostáva rozum stáť. Každému, kto má o to záujem, ponúkam fakty o novom parku Jama:  

Rudolf Kusý: Kauza podchod? Tešíme sa z veci, ktorá mala byť dávno hotová

Dnes 12. októbra sa symbolicky o  12.00 sa uskutoční brífig k revitalizácii podchodu na Trnavskom mýte. Teším sa, tvrdím však, že oprava prichádza päť minúť po dvanástej. Nebyť nezáujmu a neochoty bývalého vedenia magistrátu pod vedením Milana Ftáčnika, mohol byť podchod dávno zrekonštruovaný.

Podchod na Trnavskom mýte nie je dôstojným miestom, hodným hlavného mesta krajiny. Preto je skvelé, že už o pár dní sa začína kompletná rekonštrukcia podchodu.

Noviny: Z Bratislavského kraja III.

O tom, prečo je dobré voliť skutočne nezávislého kandidáta na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja. O tom, prečo sa niektorí kandidáti snažia tváriť, ako nezávislí, hoci už vystriedali 3-4 stranícke knižky. Ale aj o tom, čo som urobil ako starosta a čo urobím ako župan.

Rudolf Kusý: Pomôžte mi postaviť najkrajší park v Bratislave!

Na začiatku leta sme spustili hlasovanie o tom, čo by podľa ľudí mali byť na pozemku Bratislavského samosprávneho kraja v Petržalke. Tento pozemok má 90 000 metrov štvrcových, takže sa tam toho zmestí naozaj dosť. Pracovne sme toto územie nazvali Park športu a oddychu a ak sa stanem županom, tento

Rudolf Kusý: Frešov rodinný park – predvolebná kampaň alebo posledný veľký kšeft?

Končiaci župan Pavol Frešo ohlásil tri mesiace pred voľbami veľkú investíciu – súťaž na “Family park”. (Mimochodom, prečo musíme stále používať anglikanizmy? V tomto texte to už bude ďalej len rodinný park.) Ešte raz: tri mesiace pred voľbami spúšťa končiaci župan Frešo investíciu za niekoľko miliónov eur.

Pozemok pri Petržalke vlastní župa

Rudolf Kusý: Viete, čo teraz robí vaša mama? (VIDEO)

Seniori sú stále častejšie cieľom rôznych šmejdov. Niektorí sa im snažia predať „liečivé“ kamene, „úžasný“ vankúš, prípadne nejaký „priateľ“ zo sociálnej siete potrebuje pomôcť s peniazmi na operáciu. S jedným takýmto príbehom mi pred pár dňami zdôverila jedna Novomešťanka. Čo sa stalo a ako sa brániť? Sledujte video.

 

Rudolf Kusý: Vyradená elekrička ako kultúrne centrum? (VIDEO)

Dať vyradenej električke šancu na „druhý život“ ako alternatívne kultúrne centrum? 🎫🎼🎭🎞📽📚🎨. Aj vďaka mladým šikovným ľuďom a participácii v Novom Meste sa tento na prvý pohľad bláznivý nápad mohol stať realitou. Viac o tomto zaujímavom projekte nájdete vo videu. 🚃

Rudolf Kusý: O Istropolise a PKO. Prečo sa príbeh nesmie opakovať

V posledných dňoch stále častejšie dostávam otázky týkajúce sa predaja Istropolisu a jeho budúcnosti. Vždy odpovedám rovnako: Istropolis nie je PKO a nemôže tak skončiť.
Kultúra sa musí v Istropolise zachovať. Naopak, očakávam, že nový majiteľ sa pustí do zmysluplnej rekonštrukcie a modernizácie Istropolisu aj jeho okolia tak, aby naďalej slúžil aj ako multifunkčný spoločensko-kultúrny stánok.

Noviny: Z Bratislavského kraja II.

V rámci predstavovania mojich výsledkov z Nového Mesta a výziev, ktoré pred nami stoja v Bratislavskom kraji, rozhodol som sa vydať noviny. Tu si môžete pozrieť ich elektronické vydanie:

Z Bratislavského kraja II.