Dobrá správa pre Kramáre: Pošta na Jelšovej by mala zostať

Zostanú Kramáre bez pošty? Viacerých obyvateľov tejto časti Nového Mesta znepokojili obavy, že počas niekoľkomesačnej rekonštrukcie budovy na Jelšovej ulici č.1, v ktorej dnes sídli aj pošta, prídu Kramárčania o jej služby.

Máme však dobrú správu – pošta na Kramároch zrejme zostáva a bude fungovať aj počas stavebných prác. „Na stretnutí so zástupcami pošty som dostal ubezpečenie, že miestna prevádzka bude poskytovať svoje služby ďalej, bez väčších obmedzení a v nezmenených otváracích hodinách,“ povedal starosta Rudolf Kusý.

Vlastník nehnuteľnosti, v ktorej má pošta prenajaté priestory, by mal budovu na Jelšovej rekonštruovať zhruba rok. „Slovenská pošta rokuje s vlastníkom budovy na Jelšovej ulici, v ktorej sa pošta nachádza. Ak príde k dohode, pošta by sa na dobu rekonštrukcie presťahovala do iných priestorov v rámci tej istej budovy,“ uviedol Jaroslav Piroš zo sekcie správy majetku Slovenskej pošty.

V prípade uzatvorenia nájomných zmlúv medzi Slovenskou poštou a vlastníkom nebytových priestorov pošty sa poštári do dočasných priestorov môžu sťahovať v priebehu októbra. Presun neprinesie žiadne obmedzenia pri doručovaní listov a zásielok, dočasne sa len zníži počet priehradiek z piatich na tri. Pošta v tejto súvislosti prosí o trpezlivosť v prípade, že by to prinieslo predĺženú čakaciu dobu na vybavenie.

Začiatkom októbra bol na dobrej ceste aj podpis novej zmluvy medzi vlastníkom budovy a Slovenskou poštou ohľadom pokračovania nájmu vo vynovených priestoroch. Rekonštrukcia na Jelšovej č. 1 by mohla byť podľa predbežných informácií ukončená v lete resp. na jeseň 2019.

https://rudolfkusy.sk/wp-content/uploads/2020/12/kusy_logo-263x88-copy.png
Kontakt
Junácka 1, 832 91, Bratislava, Slovensko
Populárne odkazy