https://rudolfkusy.sk/wp-content/uploads/2022/06/281472918_420381456579757_959499081759986088_n.jpg

Zápisky z Nového MestaDokázali sme to! Ďalšie milióny na školy pre naše deti

Na rozšírenie našich základných škôl sme získali viac ako 3,7milióna eur.
Konkrétne na Odborárskej v Dimitrovke sme získali jeden a štvrť milióna eur a ideme urobiť úplne nový pavilón základnej školy. Okrem šiestich tried a učební tam bude jedáleň, pričom budova bude z hľadiska energií tá najmodernejšia.
Na škole Cádrovej postupne všetky budovy a priestory a rekonštruujeme, pričom nám tam ostala jediná posledná budova jedálne a kuchyne. Preto je úžasné, že sa nám podarilo získať ďalších 2,35 milióna eur na rekonštrukciu, vďaka ktorým tam okrem rekonštrukcie budovy pribudne ďalších šesť tried a nový výťah. Vďaka tomu získame nové priestory pre naše deti na Kramároch.
V Novom Meste veľa nekecáme, ale makáme. Ďakujem všetkým kolegom a kolegyniam z Miestneho úradu Bratislava – Nové Mesto, ktorí pripravili kvalitné projekty, vďaka ktorým sme uspeli v pomyselnom súboji o peniaze na školy.
Žiadna samospráva nedokáže podobné investície vyriešiť čisto z vlastných peňazí. Teším sa, že v Novom Meste nestagnujeme a úspešne pokračujeme v trende získavania peňazí z eurofondov a ďalších zdrojov. Vďaka nim máme každý rok niekde opravenú školu, rozšírenú škôlku či nový park alebo ihrisko. Nie je to jednoduchý proces.
Bojovať za Nové Mesto a ľudí, ktorí v ňom žijú, ma však napĺňa energiou a ďalším odhodlaním meniť Nové Mesto na lepšie, krajšie a bezpečnejšie miesto pre život nás všetkých.