https://rudolfkusy.sk/wp-content/uploads/2022/04/274807083_368559001762003_2660923310990703705_n-2-1280x853.jpg

Zápisky z Nového MestaNOVOMEŠŤANIA OPÄŤ UKAZUJÚ VEĽKÉ SRDCE

Keď prišla prvá vlna covidu, bol som hrdý na to, koľko Novomešťanov zareagovalo na našu výzvu a pomáhalo. Cítil som vlnu spolupatričnosti a ľudskosti. ✌️ Volali sme sponzorom, aby sme mohli zakúpiť a rozdať chýbajúcu dezinfekciu, rúška. Zabezpečovali sme potraviny pre ľudí, ktorí boli doma a osamelí, či odrazu bez prostriedkov. Roznášali informácie na brány a do domácností. A väčšina ľudí sa jednoducho v tichosti zaujímala a starala o svojich susedov, ktorí pomoc potrebovali. 👉 Tú teraz potrebujú ďalší naši susedia – susedia spoza hranice s Ukrajinou, ktorí utekajú pred vojnou.
A opäť ukazujete veľké srdce! ❤️ Už na prvé naše výzvy zareagovali desiatky z vás, ktorí ste začali nosiť na náš úrad množstvo potrebných vecí – hygienické potreby, deky, hračky pre detičky, trvanlivé potraviny, dokonca kočíky! 👍 Dnes ich kolegovia previezli do nášho skladu, odkiaľ budú pokračovať k tým, pre koho sú určené.
‼️ V zbierke pokračujeme! A od zajtra (utorok) pridávame aj ďalšie odberné miesto pre Kramárčanov. S vašou pomocou vás čakáme:
📌 na Miestnom úrade Bratislava-Nové Mesto, Junácka ulica č. 1, počas celého dňa
📌 v Dome kultúry Kramáre, Stromová ulica č. 18, od 8.00 do 20.00 hod. (každý deň až do odvolania)
Ak máte možnosť a chcete pomôcť, môžete priniesť:
👉 Trvanlivé potraviny: instantné polievky, sušené mlieko pre malé deti, sunar, detskú výživu, instantné kaše.
👉 Potreby na spanie: deky, spacáky, skladacie lehátka, karimatky, posteľnú bielizeň.
👉 Hygienické potreby: plienky, vlhčené utierky, vreckovky, toaletný papier, mydlá a dezinfekciu.
👉 Voľne dostupné lieky: ibalgin, paralen, acylpirin, detský sirup, leukoplast alebo lekárničku.
👥 Chcete pomôcť aj vy ako dobrovoľníci?
Aby sme boli pripravení, robíme zoznam dobrovoľníkov, ktorí budú ochotní pomáhať tam, kde bude treba. Prihláste ste sa nám.
🛌 Hľadáme ubytovanie
V Bratislave v najbližších hodinách očakávame stovky ľudí na úteku, ktorí nemajú kam ísť. Máte voľnú izbu, dom, nehnuteľnosť, prípadne ste majiteľom hotela či ubytovne, a boli by ste ochotní ubytovať ich za symbolickú cenu? Ozvite sa nám!
📧 Napíšte nám: pomahame@banm.sk
☎️ Zavolajte nám: 0907 977 211
💳 Prispejte na transparentný účet: SK62 0900 0000 0051 6989 6642 (na stránke Slovenskej sporiteľne budete vidieť, na čo boli vaše peniaze použité)
🙏 Pomôžte, prosím, so zdieľaním našej výzvy!
ĎAKUJEME!