https://rudolfkusy.sk/wp-content/uploads/2022/04/277572982_387512353200001_6949726953390471057_n-1280x853.jpg

Zápisky z Nového MestaOTVORILI SME PRE VÁS ĎALŠÍ PARK V NOVOM MESTE

Je pekné, ak sa viac, či menej zanedbaná plocha obnoví. Ale najväčšia radosť je, keď na mieste, kde bol len betón a udupaná zem bez zelene, vznikne park. Presne taký sme pre vás práve otvorili pri Filiálke, na ploche 2-tisíc metrov štvorcových!
Nový park znamená 41 nových stromov, tam, kde nebolo doslova nič.
V okolí chodníka v tvare ležiacej osmičky sú rozmiestnené lavičky a stoly, fontánka s pitnou vodou aj potrebné odpadkové koše.
Tento parčík má výnimočné detské ihrisko. Moji kolegovia vicestarostovia Branislav Filipovič a Peter Vaškovič trvali na tom, aby tu boli aj hracie prvky pre deti s hendikepom. A som za to vďačný. Malým návštevníkom urobí radosť aj kolotoč, pieskovisko, váhová hojdačka či trampolíny. Kto má rád pohyb, potešia ho pingpongové stoly.
Nezabudli sme ani na našich štvornohých priateľov. Poslúži im nielen napájadlo a koše na exkrementy, ale aj ohradený výbeh pre psov. A to hneď dva – jeden pre veľkých a druhý pre malých psíkov.
A vďaka osvetleniu bude park bezpečný a využiteľný aj vo večerných hodinách.
Park pri Filiálke, krásny nový zelený priestor na pozemku, ktorý sme získali od mesta, je naplnením sľubu investora obytného súboru Urban residence spred niekoľkých rokov. Naše spoločné stretnutia s miestnymi obyvateľmi viedli k dohode, ktorá sa mení zo sna na realitu. ĎAKUJEME!