https://rudolfkusy.sk/wp-content/uploads/2022/06/282295743_424230296194873_3111186500601723485_n.jpg

Zápisky z Nového MestaPoriadok do parkovania prinášame aj na Biely kríž

Poriadok do parkovania prinášame aj na Biely kríž. V týchto dňoch sme začali v tejto našej štvrti vyznačovať parkovacie miesta. Čo to prinesie?
Zabezpečíme tak parkovacie miesta pre Novomešťanov, ktorí tu majú trvalý pobyt – po spustení rezidenčného parkovania, ktoré pripravujeme, budú môcť na Bielom kríži parkovať len miestni, rezidenti s parkovacou kartou (O registrácii a jej vydávaní vás budeme včas informovať.)
A taktiež tým zabezpečíme, že aj naďalej sa tu bude môcť parkovať aj na časti chodníka – a to aj po tom, čo vstúpi do účinnosti zákon, ktorý parkovanie na chodníkoch zakazuje. Áno, chodník ja primárne pre peších, ale pri dnešnom „auto boome“, s ktorým sa pri výstavbe bratislavských sídlisk pred desiatkami rokov nepočítalo, to inak, žiaľ, nejde. Parkovacie plochy sa nedajú nafúknuť.
Áno, o časť miest, kde sa dnes parkuje, prídeme – parkovacie miesta musíme totiž vyznačiť podľa predpísanej normy, tu si nepomôžeme. Úbytok bude najmä okolo rodinných domov. Na druhej strane však týmito opatreniami dostaneme z našej štvrte tých, ktorí si dnes robia z Bieleho kríže „bezplatné parkovisko“ – ráno sme prídu, zaparkujú svoje auto a večer sa po neho vrátia.
S tým chceme skoncovať. Na Bielom kríži budú rezidenti doma aj na parkoviskách.