Rudolf Kusý: Vedeli ste, že stredné školy nemusia byť rozbité a nekvalitné?

Poznáte ten pocit, keď idete do školy s vašim dieťaťom a hovoríte si, že takto by škola v 21. Storočí už asi vyzerať nemala? Záchody rozbité, strecha zateká a okná sa nedajú zatvoriť. A nehovoriac o školskom dvore, o ktorý akoby sa roky nikto nestaral.

Školy zriadené BSK roky čakajú na potrebné opravy a rekonštrukcie

Stredné školy má v kompetencii Bratislavský samosprávny kraj. Jeho prístup k nim je dvojaký. Buď sa o ne nestará vôbec a fungujú zo zotrvačnosti, alebo sa o začne “starať” a vtedy hrozí školám zánik, ktorý vedie k postupnej devastácii.

Súčasný župan Pavol Frešo sa pritom vyhovára na nedostatok financií z európskych fondov. Je pravda, že niektoré operačné programy sú pre nezmyselné štatistiky pre Bratislavský kraj nedostupné. No nie je pravda, že sa nedajú čerpať žiadne peniaze.

Ako starosta Nového Mesta som postupne zrekonštruoval väčšinu z našich 20 materských a základných škôl. A naviac, vytvorili sme niekoľko nových. Keď sa chce, dá sa nájsť peniaze v rozpočte a dokonca aj čerpať európske peniaze.

Školy a škôlky v správe Nového Meste sme za šesť rokov postupne dali do poriadku

Nikdy som vo voľbách nesľuboval vzdušné zámky. Ak chcete voliť kandidátov, ktorí to robia, nech sa páči. Ja skrátka urobím to, čo som urobil aj ako starosta – dám do poriadku stredné školy a ich dvory, na ktorých študujú a trávia čas naše deti. Nič viac, nič menej.

Usmejte sa, urobíme lepšie školy.

https://rudolfkusy.sk/wp-content/uploads/2020/12/kusy_logo-263x88-copy.png
Kontakt
Junácka 1, 832 91, Bratislava, Slovensko
Populárne odkazy