https://rudolfkusy.sk/wp-content/uploads/2022/03/274807083_368559001762003_2660923310990703705_n-1280x853.jpg

Zápisky z Nového MestaSrdcom Novomešťania a Novomešťanky, srdcom ľudia

Ťažké chvíle odhaľujú silu charakterov, často robia ľudí lepšími. Prvá a druhá vlna koronavírusu opakovane poukázali, ako zraniteľní sú jednotlivci, rodiny, aj samospráva. Už počas prvej vlny koronavírusu sme však ukázali, že nás v Novom Meste spája silný pocit solidarity a zodpovednosti. Že sme lepší, než si sami o sebe často myslíme.

Bol som hrdý na to, koľko Novomešťanov zareagovalo na našu výzvu a pomáhalo. Cítil som vlnu spolupatričnosti a ľudskosti. Pomáhali sme známym, susedom a často „len“ spolubývajúcim z našej bytovky, ktorých sme lepšie ani nestihli spoznať.

Uplynulé dni ukazujú, že pomoc tentoraz potrebujú ďalší naši susedia – susedia spoza hranice s Ukrajinou, ktorí utekajú pred vojnou. A opäť ukazujete veľké srdce! Už na prvé naše výzvy zareagovali desiatky z vás, ktorí ste začali nosiť na náš úrad v Novom Meste množstvo potrebných vecí – hygienické potreby, deky, hračky pre detičky, trvanlivé potraviny, dokonca kočíky! Naši kolegovia všetky veci postupne prevážajú do skladu, odkiaľ pokračujú k tým, pre koho sú určené.

To, ako ste zareagovali, ma, priznám sa, veľmi dojalo! Ale iba som sa opäť raz uistil, že Novomešťania sú skvelá komunita. Hoci srdcom sme Novomešťania a Novomešťanky, ťažké chvíle ukazujú, že naše srdcia sú pripravené pomôcť komukoľvek, kto to bude potrebovať.

V zbierke pokračujeme!

S vašou pomocou vás čakáme:

  • na Miestnom úrade Bratislava-Nové Mesto, Junácka ulica č. 1, počas celého dňa
  • v Dome kultúry Kramáre, Stromová ulica č. 18, od 8.00 do 20.00 hod. (každý deň až do odvolania)

Ak máte možnosť a chcete pomôcť, môžete priniesť:

  • Trvanlivé potraviny: instantné polievky, sušené mlieko pre malé deti, sunar, detskú výživu, instantné kaše.
  • Potreby na spanie: deky, spacáky, skladacie lehátka, karimatky, posteľnú bielizeň.
  • Hygienické potreby: plienky, vlhčené utierky, vreckovky, toaletný papier, mydlá a dezinfekciu.
  • Voľne dostupné lieky: ibalgin, paralen, acylpirin, detský sirup, leukoplast alebo lekárničku.

 

Chcete pomôcť aj vy ako dobrovoľníci?

Aby sme boli pripravení, robíme zoznam dobrovoľníkov, ktorí budú ochotní pomáhať tam, kde bude treba. Prihláste ste sa nám.

 

Hľadáme ubytovanie

V Bratislave v najbližších hodinách očakávame stovky ľudí na úteku, ktorí nemajú kam ísť. Máte voľnú izbu, dom, nehnuteľnosť, prípadne ste majiteľom hotela či ubytovne, a boli by ste ochotní ubytovať ich za symbolickú cenu? Ozvite sa nám!

 

Napíšte nám: pomahame@banm.sk

Zavolajte nám: 0907 977 211

Prispejte na transparentný účet: SK62 0900 0000 0051 6989 6642 (na stránke Slovenskej sporiteľne budete vidieť, na čo boli vaše peniaze použité)