Štyri roky spolu

Štyri roky spolu

Keď sme pred štyrmi rokmi začínali, tráva bola na jar po kolená, informácie o pridelených bytoch boli skartované, firmy opätovne opravovali už opravené strechy. Pozeral som sa okolo seba a ťažko povedať, čo mi vadilo viac. Či havárie na školách a škôlkach, kde záplaty na záplaty už prestávali fungovať, alebo rozpadávajúca sa budova úradu, developer stavajúci na mieste bývalých jaslí, nedostatok košov, zničené lavičky, zhrdzavené lampy a zábradlia.

Po niekoľkých mesiacoch vo funkcii starostu a prechodení si celej mestskej časti som si napísal
159 úloh. Hoci len sám pre seba, od začiatku mi bolo jasné, že potrebujem podporu ľudí. Že Nové Mesto bude lepšie a krajšie, len ak sa o to pokúsime spoločne, Niektoré som preto mohol dať ako úlohu pracovníkom nášho úradu, o riešenie iných som musel požiadať hlavné mesto, či iné inštitúcie. Množstvo vecí však pomohol vyriešiť záujem a úprimná snaha ľudí – prísť na diskusiu o zámere developera, vyhrnúť si rukávy na sobotňajšej brigáde…

Štyri roky prešli. Snažili sme sa, aby bola naša mestská časť o čosi lepším miestom na život. Aby veľkí developeri mali jasné mantinely, úrad bol slušnejší, deti nemuseli sedieť v triedach vo vetrovkách.
V Novom Meste sme začali diskutovať, počúvať, čo hovoria a čo si myslia Novomešťania.

Máme za sebou množstvo akcií, opráv, rekonštrukcií a pred sebou veľa plánov. Nové Mesto je rešpektovaná mestská časť bez nezmyselných dlhov a so získanými grantami vo výške 5 miliónov eur. Vďaka tomu môžeme za najbližší rok a pol toho urobiť toľko, čo za posledných deväť rokov dohromady.

Ďakujem vám všetkým, ktorí chodíte na diskusie, podieľate sa na participatívnom rozpočte, zaujímate sa o problémy, navrhujete riešenia, alebo hoci len pomenúvate problémy. Ďakujem aj kolegom na úrade, poslankyniam a poslancom. Za štyri roky sme sa aj vďaka Vám všetkým posunuli výrazne dopredu. Nové Mesto ožilo. Spolu sme to dokázali.

https://rudolfkusy.sk/wp-content/uploads/2020/12/kusy_logo-263x88-copy.png
Kontakt
Junácka 1, 832 91, Bratislava, Slovensko
Populárne odkazy