https://rudolfkusy.sk/wp-content/uploads/2022/06/282333251_423755916242311_4807151826215575388_n.jpg

Zápisky z Nového MestaV Novom Meste vyrástlo moderné športovisko pre ľudí

Bratislavské Nové Mesto pokračuje v budovaní nových športovísk. V máji sme otvorili moderný multifunkčný športový areál na Pionierskej ulici. Slúžiť bude žiakom zo Základnej školy na Sibírskej ulici, deťom z okolitých škôlok, ale aj širokej verejnosti – mladým, dospelým aj seniorom. Mnohí nám neverili, že to dokážeme. Už sa len pousmejem, keď vidím, že tí istí si tu dnes točia predvolebné videá… My sme za ten čas makali a podarila sa nám tu veľká vec. Toto krásne športovisko na Pionierskej ulici je výsledkom spoločnej poctivej diskusie s miestnymi obyvateľmi. Napokon, robíme to pre nich.

Súčasťou areálu na Pionierskej, ktoré bude slúžiť celému spektru športov a hier, je futbalové ihrisko, basketbalové ihrisko, bežecká dráha, špeciálny ovál na inline korčuľovanie, pieskové doskočisko na skok do diaľky, ihrisko na petang, pribudnú tu aj stoly na stolný tenis, či workoutová zostava. Všetky športové plochy sú pokryté kvalitným povrchom. Na Pionierskej sa bude dať športovať aj po zotmení – areál je osvetlený ekologickými a úspornými solárnymi svietidlami.

Pionierska je ďalšie z moderných športovísk, ktoré vyrástli v Novom Meste v posledných rokoch. Na Tehelnom poli mestská časť vybudovala veľký šport park Jama, zmodernizovala ihrisko na Jelšovej, nedávno dokončila veľkú rekonštrukciu športoviska na Ladzianskeho a za sebou má aj modernizáciu vnútorných športových priestorov Školak klubu na Riazanskej ulici, ktorý prevádzkuje pre verejnosť už 36. rok. V najbližšej dobe tu chystá rekonštrukciu vonkajšieho areálu.