https://rudolfkusy.sk/wp-content/uploads/2022/05/bratislava-nove-mesto-novy-park-4-1280x853.jpg

Zápisky z Nového MestaVeľká vec sa podarila – v Novom Meste pribudne park

Keď sme pred pár dňami otvorili pre miestnych obyvateľov nový parčík pri Filiálke, neznamenalo to bodku za našim snom o veľkej zelenej oddychovej ploche v tejto lokalite. Ten trvá aj ďalej. A práve dnešok je veľkým dňom, po ktorom sme k nemu ešte bližšie!
So Železnice Slovenskej republiky – ŽSR, ktoré tu vlastnia pozemky, sme podpísali dnes memorandum o vzájomnej spolupráci, v rámci ktorej nám prenajmú veľkú nevyužívanú plochu za symbolické 1 euro ročne. A my tu vybudujeme dočasný park!
Prečo dočasný? Lebo o pár rokov tu železnice plánujú vybudovať železničnú stanicu, dôležitý dopravný uzol pre celé mesto. Dovtedy však bude tento priestor slúžiť zeleni, oddychu, obyvateľom zo širokého obdobia. To môže trvať 5, 10, ale možno aj 15 rokov. Po podpise nájomnej zmluvy sa chceme čím skôr pustiť do práce – stretnúť sa s vami, miestnymi Novomešťanmi a dohodnúť sa, čo všetko tu chceme mať a so zástupcami fakulty architektúry, ktorí nám tvár nového parku navrhnú.
Ďakujem Železniciam SR a pánovi generálnemu riaditeľovi Miloslavovi Havrilovi, v ktorých sme našli serióznych partnerov pre spoločný záujem – zlepšovať kvalitu života a prostredia v Novom Meste! 🙏 Ďakujem aj mojim kolegom, vicestarostom Branislav Filipovič a Peter Vaškovič, ktorí boli tiež pri príprave tohto dôležitého memoranda,
Filiálka bola považovaná za jednu z čiernych dier Bratislavy. Tisícky ton odpadu, množstvo ľudí bez domova, starých nefunkčných garáží… To všetko sa za 12 rokov zmenilo. Teraz prichádza konečne čas, kedy toto dôležité prostredie Nového Meste môžeme zmeniť na miesto z nášho sna. A veľmi sa tomu teším!