Vyhlásili sme súťaž na novú Snežienku

V Novom Meste intenzívne pracujeme na tom, aby chátrajúci objekt bývalej výletnej reštaurácie Snežienka na Železnej studničke, dostal po rokoch novú tvár. Preto sme vyhlásili ideovú súťaž, v ktorej architekti navrhnú, ako oživiť túto obľúbenú rekreačnú lokalitu.

Súťažné podmienky nastavili jasné a prísne mantinely. Nová stavba nesmie byť väčšia ako bývalá Snežienka. Povolené budú maximálne dve podlažia – optimálne jedno normálne a jedno ustúpené. Chceme, aby nová Snežienka bola príjemným miestom pre rodiny s deťmi, aktívnych seniorov či rekreačných športovcov. Aby tu našli možnosť oddýchnuť si, občerstviť sa, prípadne si opraviť defekt na bicykli. Tomu musí zodpovedať aj funkcia objektu a okolia – výletná reštaurácia, infocentrum, viacúčelová učebňa či galéria, herňa pre deti, požičovňa a servis športových potrieb, rekreačné aktivity, turistika, cyklistika a podobne.

Súťažné návrhy by mali byť známe už začiatkom budúceho roka. Súťažiaci odovzdajú svoje riešenia do 10. januára, následne ich odborná porota vyhodnotí. Tri najlepšie budú ocenené sumou 3000, 2000 a 1000 eur, ďalších 2000 eur sa bude môcť rozdeliť medzi neocenené návrhy, ktoré prinesú pozoruhodné čiastkové podnety a riešenia.

Podmienky súťaže nájdete tu: Revitalizácia lokality Snežienka – podmienky súťaže

https://rudolfkusy.sk/wp-content/uploads/2020/12/kusy_logo-263x88-copy.png
Kontakt
Junácka 1, 832 91, Bratislava, Slovensko
Populárne odkazy