https://rudolfkusy.sk/wp-content/uploads/2022/04/275058466_369790684972168_5715273124154945501_n-1280x853.jpg

Zápisky z Nového MestaVÝSTAVBA NA MIESTE VÚB AKADÉMIE?

Niekoľko mesiacov sa stretávame s novými vlastníkmi VÚB akadémie na Vlárskej ulici. Predstavili nám zámer budovu zbúrať a postaviť nový 5-podlažný polyfunkčný objekt.
Ukázal som im Kramáre a prešli sme si pozemky, na ktorých nič nestojí, lebo máme roky iný názor na výstavbu – na Bárdošovej v zákrute, tri pozemky priamo na Vlárskej, kopček za hotelom Brix, bývalé pozemky nemocníc na Stromovej a Jahodovej ulici…, ale aj dobrý príklad – Stromovú ulicu. Tu sme sa s investorom dokázali dohodnúť na stavbe, ktorú ľudia potrebujú. Na parkovacom dome.
Nakoniec sme sa rozprávali o tom, čo Kramáre potrebujú a čo je dobrý podnikateľský plán, ktorý prinesie prospech Kramárčanom aj vlastníkom budovy. Chýba nám dostatok základných služieb. Hustejšia sieť potravín, drogéria, lekáreň…
Mám dobrú správu! Máme podpísanú dohodu s vlastníkom, podľa ktorej sa bude budova bývalej VÚB akadémie rekonštruovať bez nadstavby. Budova bude slúžiť Kramárčanom = potraviny, drogéria, lekáreň, kaviareň, ordinácie lekárov. Málokedy to poviem pri nejakej výstavbe – teším sa.
Samozrejme, objavili sa aj názory, prečo na mieste nevznikne škôlka. Odpoveď je jasná – ide o súkromný majetok a tak sme komunikovali s vlastníkom a hľadali sme také riešenie, aby dobrovoľne upustil od zámeru vybudovať polyfunkčný dom a mal tam čosi, čo ľuďom na Kramároch neublíži a jemu vráti investíciu.