Zrušenie polície na Jahodovej?

Už druhý raz za rok požiadalo starostu Nového Mesta Rudolfa Kusého ministerstvo vnútra o súhlas so zrušením polície na Kramároch. Odôvodňujú to nízkym stavom policajtov. Tvrdia, že ak sa polícia na Kramároch zruší a policajti sa presunú na Vajnorskú ulicu, bude možné postaviť o jednu hliadku na ulici viac.

Kramárčania spísali petíciu za zachovanie polície na Kramároch. Podľa ľudí „Naši policajti poznajú Kramáre a Kramárčania poznajú konkrétnych policajtov. Polícia tu má svoj zmysel a namiesto zrušenia treba, aby ministerstvo doplnilo stavy príslušníkov.“ Policajné oddelenie na Kramároch je jedno z dvoch najmenších v Bratislave.“

Kvôli zrušeniu polície na Kramároch zorganizoval starosta Nového Mesta viacero stretnutí s cieľom zachovať obvodné oddelenie polície. Tak s Kramárčanmi, ako aj pracovníkmi ministerstva vnútra. „Žiadame zachovanie obvodného oddelenia, získanie nových policajtov, aby sa naplnili tabuľkové počty. Zároveň chceme, aby sa z najmenšieho typu stalo bežné oddelenie s vyšším počtom policajtov. To však znamená, že musíme nájsť, alebo vytvoriť pre políciu na Kramároch priestory.“ To síce nejaký čas potrvá, dobrou správou je, že na základe nášho spoločného tlaku ministerstvo vnútra obvodné oddelenie polície na Kramároch zachová“.

 

 

https://rudolfkusy.sk/wp-content/uploads/2020/12/kusy_logo-263x88-copy.png
Kontakt
Junácka 1, 832 91, Bratislava, Slovensko
Populárne odkazy