Rudolf Kusý: Vo vynovenom parku na Hálkovej pribudne ihrisko, ale aj priestor pre oddych

V parku na Hálkovej ulici už čoskoro pribudne nové detské ihrisko, fitnes zariadenia pre športovcov, ale aj priestor pre graffiti. V uplynulých dňoch sme spustili obnovu tohto parku.

Súčasťou revitalizácie sú nové chodníky a spevnené plochy v parku, ktoré budú rešpektovať prirodzené koridory a trasy chodcov. Návštevníci si budú môcť oddýchnuť na nových lavičkách s tieniacimi prístreškami, v parku pribudnú nové smetné koše. O občerstvenie návštevníkov parku sa postará aj fontána s pitnou vodou.

Pred začiatkom prác sme dali vyšetriť „zdravotný stav“ všetkých stromov v parku. Tie, ktorým sa nedá pomôcť, budú odstránené a na ich miesto budú vysadené nové. Nasledovať bude výsev nového trávnika. V parku pribudne 17 nových oceľových stožiarov s LED svietidlami a športovisko dostane vlastné výbojkové svietidlá so samostatným ovládaním. Park tak bude osvetlený a bezpečnejší. Revitalizácia parku by mala byť dokončená do leta tohto roka.

Celkové náklady na revitalizáciu parku predstavujú 333 tisíc eur, z tejto sumy sa nám podarilo získať takmer 298 tisíc eur z eurofondov prostredníctvom Integrovanej stratégie rozvoja mestských oblastí.

Revitalizácia parku na Hálkovej je súčasťou projektu zameraného na obnovu a modernizáciu verejných priestranstiev v Novom Meste, na jar bude dokončená obnova parku na Sadovej a naplánovaná je obnova priestranstva Rešetkova – Osadná a revitalizácia nového parku Gaštanica na Kolibe.

Leave a Reply