Škôlka na Odborárskej dostala nový šat aj interiér

Nové poschodie, viac učební, herní a spální, vynovená kuchyňa aj jedáleň. Zbrusu nový nábytok. Takto sme slávnostne otvorili zrekonštruovanú materskú školu na Odborárskej ulici, ktorá je jednou z najmodernejších v Bratislave. Vďaka nadstavbe škôlka získala štyri krásne veľké miestnosti.

Pri tak rozsiahlej rekonštrukcii sme podľa niektorých šli trochu do rizika. Počítali sme totiž s peniazmi z eurofondov v rámci Integrovanej stratégie rozvoja mestských oblastí. V čase, keď sme rekonštrukciu spúšťali, sme „len“ verili, že projekty, v ktorých sme sa uchádzali o nenávratný finančný príspevok, budú úspešné. O to väčšiu radosť sme mali, keď o pár mesiacov prišla správa. Po šiestich rokoch príprav, očakávaní, sklamaní a znova príprav sme uspeli ako jedna zo šiestich samospráv v kraji a získali sme viac ako 3,7 milióna eur na to, aby sme z kasy Európskej únie zrekonštruovali osem škôl a škôlok, revitalizovali niekoľko verejných priestranstiev a obnovili zdevastované, bývalé osvetové stredisko na Ovručskej ulici.

Keď sa už zdalo, že dobrých správ je dosť, podarilo sa nám získať ďalšie peniaze na skvalitnenie života v Novom Meste. Z Nórskych fondov sme získali ďalší 1 milión na vybudovanie športparku na mieste bývalého cyklistického štadióna, revitalizáciu gaštanice na Kolibe a na zelenú strechu na novej škôlke. A do tretice všetko dobré. Finančnú dotáciu sme získali aj od ministerstva školstva.

Leave a Reply