Dimitrovka: Cyklotrasa na Odborárskej

Odborárska ulica sa postupne mení. Možno si niektorí ešte pamätáte, ako 51-tka na Odborárskej vždy doslova poskočila, keď prechádzala cez koľajnice, ktoré už nikam neviedli. Cesta patrí mestu, koľajnice Istrochemu, mestská časť teda nemohla zo svojich peňazí koľajnice odstrániť a následne opraviť cestu. Vtedy sa nám podarilo nájsť sponzora, ktorý dal všetko do poriadku.

Rozbitú cestu dal po mojom dvojročnom dobiedzaní zrekonštruovať vtedajší primátor pán Nesrovnal. Ďalší rok som sa k Odborárskej vrátil a hovoril znova a znova o rekonštrukcii chodníka a cyklotrasy. Neúspešne, tak sme našli ďalšieho sponzora, ktorý nám pripravil projektovú dokumentáciu. Odovzdali sme ju na magistrát, aby bolo jasné, že s Odborárskou to myslíme naozaj vážne. Tak, ako mnohí z vás navrhovali, umiestnili sme cyklotrasu k ceste a presunuli sme chodník. Projekt počkal na nového primátora pána Valla. Prvý rok to mesto nestihlo, tak sme sa dohodli, že v 2020 roku bude naraz nová cyklotrasa aj chodník. Nakoniec to bolo inak. V minulom roku mesto urobilo chodník a v tomto roku cyklotrasu, ale je to zhotovené pekne a kvalitne.  A to je dôležité.

Čo ďalej s Odborárskou? V strede zeleného pásu chceme mať vysadené stromy. Zatiaľ hľadáme dohodu s vlastníkmi sietí. A, samozrejme, želáme si, aby sa zrekonštruoval chodník a vytvorila cyklotrasa aj na Nobelovej ulici. Nech máme pekné a bezpečné prepojenie pre peších i cyklistov medzi Vajnorskou a Račianskou ulicou.