Ako sme sa vzopreli Baštrnákovi

Dnes má Baštrnáka v ústach kde-kto. Ale v roku 2010 to bol nedotknuteľný človek.  Preto keď kúpil budovu na Vajnorskej ulici a získal od hlavného mesta Bratislava súhlas s postavením  10-poschodovej budovy, tak sme počuli len to isté: „Aj tak si urobí, čo bude chcieť. S ním sa radšej za prsty neťahajte.“ Ale my sme sa rozhodli ťahať.

Reálne nás bolo len pár, lebo málokomu sa chcelo ísť do konfliktu. Nevymenujem všetkých, ale najbojovnejší bol pán Hulín z Bartoškovej ulice, ktorý neváhal zvyšovať hlas, keď mal pocit, že sa deje niečo neférové. Výhodou bolo, že starosta Kusý bol od začiatku na našej strane a vedeli sme sa na požiadavkách jednoducho zhodnúť. Rešpektovať okolie, ktoré je zhruba 5-poschodové, rozšíriť verejný chodník, ktorý sa kvôli odbočovaciemu pruhu zúžil, viac zelene na pozemku. A, samozrejme, vytvoriť štandardný vnútroblok so zeleňou namiesto navrhovaného parkoviska. Iste, že je lacnejšie vybudovať parkoviská hore, než ich schovať pod zem, ale ako by to vyzeralo?!

Starosta nakoniec zorganizoval 6 verejných stretnutí a investor menil projekt 12-krát. Až potom došlo k dohode, proti ktorej sa nikto zo susedov neodvolal. Stavba, ktorá vyrastá, bude mať tri poschodia a ďalšie dve budú ustúpené. Tak, aby neprevyšovali okolité domy. Väčšina parkovacích miest pôjde pod zem, vďaka čomu vznikne pre našu lokalitu typický vnútroblok s parčíkom a detským ihriskom.

 

 

 

 

 

Leave a Reply