Jama je splnený sen. Spoločne sme to dokázali!

Keď som bol mladý, chodieval som každý piatok hrávať futbal s chlapmi  z ulice na  starý cyklistický štadión, a potom na jedno susedské  pivko. Pravidelne každú sobotu nás budilo zvonenie, keď cyklistom v  pretekoch ohlasovali posledné kolo pred finišom. Všetko má však svoj koniec – a pri rekonštrukcii starého zimného štadióna pred majstrovstvami sveta v hokeji Cyklistickému štadiónu Vlastimila Ružičku odzvonilo poslednýkrát. Zostala len prázdna jama, kde sa drvil betón. Staré časy skončili.

Čo ďalej? Vznikali plány ako využiť prázdny priestor – od bytoviek  a podzemného parkoviska s detským ihriskom až po variant oddychovo – relaxačného parku. Po troch rokoch, keď sme sa spoločne  stretávali so susedmi  a pánom starostom  Kusým, sme sa  zhodli – chceme krásny zelený park bez áut,  tak ako v New Yorku Centrál park. To bol len začiatok, ešte ubehlo veľa času, kým  sme si mohli zašportovať a poprechádzať sa v novom parku Jama . Dnes, keď tu sedím na lavičke, vidím malé deti, ako trénujú tenis, dospelých, ako cvičia jogu na tráve,  korčuliarov, ako krúžia na dráhe a dôchodcov, ako si užívajú pohodu a ticho sediac vedľa jazierka a stromov na lavičkách. Ani vo sne mi nenapadlo, že to spoločne dokážeme…

Začali nové časy, zelenú Jamu nám závidí celé mesto. Ako to dokázať   a mať svoju Jamu? Chce to víziu, zápal, bojovať spoločne, nebáť sa presadiť svoje sny. Chcem poďakovať mojim susedom za vytrvalosť a zápal pri podpore Jamy – z Kalinčiakovej ulice pánovi Krútekovi, z Bartoškovej pánovi Hulínovi  a z našej Odbojárov pani Bielej.

Takto ja, Rostislav Polách, žijem vedľa JAMY a dúfam, že Jama je len začiatok cesty, ktorá nás privedie ku krajšiemu , zelenšiemu a čistejšiemu Novému Mestu, v ktorom sa budú všetci obyvatelia cítiť stále lepšie.

Rostislav Polách

Leave a Reply