Petícia proti výstavbe polyfunkčného domu na Kramároch

Vážení Kramárčania, spustili sme petíciu proti výstavbe polyfunkčného domu na Kramároch. Ide o ďalší pozemok, ktorý v minulosti predala nemocnica a developer tam chce stavať. Spolu s občianskym združením Naše Kramáre a miestnym poslancom Marekom Líškom s projektom nesúhlasíme, lebo má viacero nedostatkov. Výstavba sedempodlažného domu určite nie je v súlade s požiadavkami územného plánu na stabilizované územie, pričom kľúčová je nevyhovujúca prevádzková kvalita projektu a hlavne jeho dopravné riešenie. A je tu ešte jeden veľmi závažný dôvod. Nemôžeme súhlasiť, aby sa územie nemocnice vyčlenenéna zdravotnú starostlivosť pre ľudí začalo po kúskoch meniť na súkromné developerské projekty. Samozrejme, bez budovania služieb a infraštruktúry pre ľudí. Bez parku, ihriska, športoviska, škôlky, miestnych obchodov, ktoréby slúžili Kramárčanom…

Prečo robíme petíciu a koho ňou chceme ovplyvniť?

Petíciu robíme preto, že projekt získal súhlasné záväzné stanovisko magistrátu hlavného mesta Bratislava. Práve magistrát dáva záväzné vyjadrenia k tomu, čo kde môže stáť. Zmeniť teda chceme rozhodnutie primátora.

Čo je cieľom petície?

Cieľom petície je podpora žiadosti našej mestskej časti o zrušenie stanoviska. – jej aktuálne znenie nájdete tu. Ak máte argumenty ktoré by nám mohli pomôcť, prosím, napíšte mi na adresu: rk@rudolfkusy.sk.

Môže petícia uspieť?

Áno. Pred pár rokmi sme mali podobnú situáciu na Jahodovej ulici, len pár metrov od Stromovej. Tiež v bývalom areáli nemocnice. Vtedy sme sa tiež museli postaviť hlavnému mestu a primátorovi ako komunita a dosiahli sme, že mesto uznalo naše argumenty a svoj súhlas odvolalo (prvý raz na Kramároch).

Do dnešného dňa sa do petície zapojilo 996 ľudí a získali sme viacero argumentov, ktoré sme pridali do našej žiadosti. Podpisy pod petíciu budeme zbierať do 25. júna, kedy ju treba priniesť na miestny úrad na Junáckej č. 1 do podateľne. Ak ste petíciu ešte nepodpísali, môžete tak urobiť na prízemí Domu kultúry na Stromovej č. 18, alebo si ju stiahnuť tu..

Veľmi oceníme, ak oslovíte svojich susedov, priateľov a známych na Kramároch, aby sa k petícii pripojili. Petíciu môže, samozrejme, podpísať ktokoľvek, ale zmysluplné sú predovšetkým podpisy Kramárčanov. Napokon, ide nám o Kramáre.

Leave a Reply