Milión eur pre školy a škôlky. A ideme ďalej!

Milí Novomešťania, viete, kto za posledný rok v Bratislave najviac investoval do škôl a škôlok? My – Nové Mesto, a to viac než 1 000 000 eur (30 000 000 Sk)! Toľko sme v minulosti plánovali zvládnuť za štyri roky. Zatepľovali sme, vymieňali okná, vytvorili štyri nové triedy pre škôlkarov a čo ma veľmi teší, odpojili sme Materskú školu Letná od vykurovania Základnej školy Riazanská. Nezostalo len pri školách a škôlkach.

Zrekonštruovali sme Klub dôchodcov na Sibírskej, investovali do jaslí, vyčistili a oplotili dve tretiny jednej z najväčších skládok v Bratislave – na Zátiší., pre mladých sme otvorili krytý skate park. Na Račianskom mýte pribudli kamery, na Kuchajde zas cvičebné zariadenia. Napriek tomu všetkému sme stále jednou z tých samospráv, ktoré fungujú bez dlhov a aj uplynulý rok sme skončili v pluse. Tento rok ako volebný bude zaujímavý, a to hneď z dvoch dôvodov. Prvým dôvodom je zvyk časti politikov pracovať len pred voľbami. Preto sme od jesene začali vídať poslancov, ktorých sme dlho nevideli. A budeme ich vídať stále častejšie, lebo v sebe objavili lásku k deťom, seniorom, športu či brigádam. A druhým dôvodom je to, že tí politici, ktorých to jednoducho nebaví, alebo sa im nechce, či nevedia prísť aj s niečím dobrým, fungujú podľa hesla „čím horšie, tým lepšie“. Preto môžeme počítať s ďalšími trestnými oznámeniami či vychádzaním neregistrovaných novín s vymyslenými menami autorov, ako sa to dialo pred voľbami do samosprávneho kraja.

Napriek týmto nepríjemnostiam sa sústredíme na to, čo je naozaj dôležité – na Vás, Novomešťanov. S prvými investíciami začneme v apríli a pokračovať budeme až do novembra. Výmeny okien a striech, rekonštrukcia ihrísk, športovísk a parkov, ďalšie nové triedy pre škôlkarov či oprava ciest. V tomto roku urobíme zase viac pre to, aby sme mali naše Nové Mesto krajšie.

Leave a Reply