Novoročný príhovor

Milí Novomešťania,

opäť raz sme hodnotili, čo rok dal i vzal, naďalej plánujeme a očakávame, čo prinesie ten nadchádzajúci. Verím, že vo vašich osobných bilanciách bolo veľa dosiahnutých úspechov a realizovaných cieľov. Ak aj niektoré vaše túžby zostali nenaplnené, prajem vám, aby sa stali dobrým východiskom a zdrojom vašej spokojnosti v budúcich mesiacoch.

Uplynulý rok na miestnom úrade nebol jednoduchý. Zvládli sme zaťažkávaciu skúšku v podobe hokejového šampionátu, na mnohých miestach sme hľadali spôsoby, ako skĺbiť záujmy investorov a obyvateľov. Väčšiu  pozornosť sme venovali zeleni a výsadbe stromov, ale aj likvidácii odpadu a problémom spojeným s bezdomovectvom. Rád by som sa úprimne poďakoval každému, kto svojím návrhom či konkrétnou pomocou prispel k tomu, aby sa nám v bratislavskom Novom Meste žilo lepšie.

Na prelome rokov v médiách zaznelo, že podľa mayského kalendára by v roku 2012 mal prísť koniec sveta. Bral som tieto predpovede s humorom, pretože  som presvedčený, že ani najväčších skeptikov by nepotešilo, keby sme preto hodili flintu do žita. Naopak, v Novom Meste chystáme mnoho projektov, ktoré život obyvateľov uľahčia a skrášlia. Budeme pokračovať v rekonštrukcii klubov dôchodcov, škôl, parkov a detských ihrísk. Vďaka inštalácii solárnych panelov chceme znížiť energetickú náročnosť budovy miestneho úradu. V zložitej ekonomickej situácii sa usilujeme o úspory, a zároveň sa snažíme zvyšovať príjmy, aby sme dokázali poskytovať služby na rovnakej i vyššej úrovni.

Nech nás to nevyhnutné uťahovanie opaskov až tak nebolí. Najlepšie ho opäť zvládnu tí, ktorí si dokážu nájsť dostatok dôvodov na radosť v kruhu rodiny a priateľov a dostatok energie na splnenie svojich snov.

Leave a Reply