Starosti, ktoré mám rád

Leto je časom prázdnin, dovoleniek. Či už ste sa vybrali k moru, k babke na dedinu alebo ste ho strávili doma, verím, že ste leto strávili príjemne, so svojimi blízkymi a stihli ste načerpať nové sily a energiu do ďalších mesiacov.

Na miestnom úrade mnohí ľudia odložili odpočinok na neskôr. Niekoľko rokov práce sme venovali úsiliu o získanie finančných prostriedkov z Európskej únie a úspech prišiel tesne pred letom. Podarilo sa nám získať aj ďalšie peniaze z nórskych fondov a ministerstva školstva. Finančná pomoc týchto inštitúcií podlieha prísnym pravidlám a termínom, preto sme mali leto mimoriadne rušné. Využili sme ho na pokračovanie príprav 28 projektov, ktoré v mnohých smeroch zlepšia život v Novom Meste či prostredie okolo nás.

Príprava je nevyhnutná, ale tento rok už máme za sebou už aj viditeľné výsledky. Novú strechu materskej školy Na Revíne, prebiehajúcu nadstavbu škôlky na Jeséniovej, či rekonštrukciu telocvične v škole na Cádrovej, obnovu parku na Sadovej, novú kanalizáciu v jasliach, stroje na cvičenie, ktoré sme nainštalovali na Kuchajde…

Mnohé ďalšie rekonštrukcie sa rozbehnú ešte do konca tohto roka. Termíny sú neúprosné. Väčšinu projektov totiž musíme stihnúť budúci rok.

Tlačí nás čas, aj preto sme počas leta tvrdo pracovali. Školáci i škôlkari, ktorí práve nastupujú do škôl  na mnohých miestach zažijú stavebný ruch. Už onedlho budú mať oveľa modernejšie triedy, vymenené okná, lepšie športoviská… Rekonštrukcia čaká komunitné centrum, kde nájdu priestor na stretávanie mladé rodiny aj seniori. No a v obnovených parkoch si rady oddýchnu všetky generácie.

Čaká nás veľa práce, ale tento druh „starostí“ nám  rád. V časoch, keď mnohí plačú nad nedostatkom peňazí, je možnosť zrealizovať zaujímavé projekty príležitosťou, ako uskutočniť aspoň niektoré z mojich snov.

Leave a Reply