Viete, že pamäť sa dá trénovať? – príďte a presvedčte sa!

Myslíte si, že zabúdanie je prirodzenou súčasťou starnutia a vy sa mu musíte podriadiť? A že pre psychickú pohodu, sviežu myseľ, schopnosť koncentrácie či udržanie pozornosti sa nedá veľa urobiť? Z tohto omylu vás rýchlo vyvedie odborná lektorka kurzov pamäti pre seniorov a sami ich účastníci z radov Novomešťanov, ktorí vďaka špeciálnemu tréningu naučili svoj mozog pracovať sústredenejšie.

V stredu 23. apríla o 15. h zavítajú spoločne do Strediska kultúry na Vajnorskej, aby si slávnostne prevzali absolventské certifikáty z rúk starostu Rudolfa Kusého. O svoje skúsenosti sa radi podelia s každým novým záujemcom, dobré rady pridá skúsená lektorka. Súčasťou podujatia budú ukážky tréningu, príjemne vás naladí kultúrny program.

„Už niekoľko rokov prebiehajú v našej mestskej časti kurzy pamäti a výsledky sú veľmi povzbudivé. Medzi seniormi je o ne veľký záujem, preto sa snažíme organizovať pravidelné cykly a postupne umožniť účasť každému záujemcovi. Podujatie spojené s odovzdávaním certifikátov môže byť dobrou príležitosťou pre všetkých, čo ešte váhajú a skôr než sa prihlásia, chceli by si podobný tréning nezáväzne vyskúšať, prípadne sa zoznámiť s lektorom. Cielene podporujeme programy, ktoré seniorom pomáhajú žiť bohatší a kvalitnejší život,“ uviedol starosta Rudolf Kusý. „Pre zlepšenie fyzickej kondície starších ľudí sme na Kuchajde inštalovali špeciálne cvičebné zariadenia, kurzy pamäti sa zase zameriavajú na kondíciu ducha.“

Je lepšie, ak si človek psychickú sviežosť udrží a problémom predíde, no špecializovaný tréning dokáže spomaliť aj prípadné prebiehajúce ochorenie. Každý tréning sa začína ľahkým nenáročným precvičením celého tela, aby sa rozprúdila krv, potom sa postupne prechádza na tréning psychických schopností. Účasť na kurze nie je podmienená členstvom v klube dôchodcov, naopak, je dostupná všetkým novomestským seniorom. Priamo na mieste sa môžete zapísať do kurzov v najbližších termínoch.

Bližšie informácie získate e-mailom na adrese: rybarikova.alena@gmail.com alebo telefonicky na číslach 0905 228 804, 02/4445 7154.

Leave a Reply