Deti z Dimitrovky mali svoj deň. Dostanú vynovenú škôlku

Prvá augustová nedeľa patrila najmladším Novomešťanom z Dimitrovky. Mestská časť pre nich pripravila už tretí ročník Dňa detí z Dimitrovky. Horúce leto im na ihrisku Základnej školy Odborárska spríjemnili súťaže o pekné ceny, tvorivé dielne, kde si deti mohli vlastnoručne vymaľovať hrnček či vyrobiť náramok, vystúpenie žonglérov i kúzelníka. Do súťaží sa zapojilo 83 detí. K vydarenému popoludniu prispeli aj priatelia z vietnamskej komunity, ktorí pripravili pre návštevníkov ochutnávku svojich gastronomických špecialít.

Súčasťou akcie bola prezentácia rekonštrukcie miestnej materskej školy. Pribudne nadstavba s dvomi novými triedami (každá bude mať vlastnú herňu a spálňu), vynoví sa jedáleň. Po úpravách bude môcť materskú školu navštevovať približne sto detí. „Škôlka v Dimitrovke je najviac preplnená. Deti si zaslúžia krajšie a väčšie priestory. Zároveň vytvoríme nové miesta pre neprijaté deti nielen z Dimitrovky, ale aj zo Slanca a Mierovej kolónie,“ povedal rodičom starosta Rudolf Kusý. Riaditeľka školy na Odborárskej Ľubica Daneková informovala o opatreniach, ktoré si stavba vynúti (napr. dočasné presťahovanie škôlkarov do iných priestorov).

Rekonštrukcia s nadstavbou sa začala v polovici augusta. Podľa zmluvy môže trvať štyri mesiace, zhotoviteľ však uviedol, že práce chce dokončiť do konca novembra. Ide o najväčšiu investíciu, akú Nové Mesto v tomto roku robí. Verme, že všetko pôjde podľa plánu a nové triedy sa čoskoro zaplnia deťmi.

Leave a Reply