Detské ihriská – spájame sily

V Mestskej časti Bratislava – Nové Mesto pokračuje modernizácia detských ihrísk. Miestna samospráva v spolupráci s Inštitútom pre dobre spravovanú spoločnosť v týchto dňoch spustila projekt opravy ihriska na uliciach Osadná a Rešetkova. V prvej fáze dvadsať dobrovoľníkov renovovalo v piatok 13. septembra časť lavičiek v areáli ihriska – obrúsili z nich staré nátery a nanovo ich natreli. K dobrovoľníkom sa pridalo aj niekoľko miestnych obyvateľov. „Modernizácia detských ihrísk je jednou z našich priorít.

Záleží nám na tom, aby deti mohli tráviť s rodičmi voľný čas v prostredí, ktoré je kultúrne a bezpečné. Som rád, keď sa nám pri realizácii týchto cieľov darí spájať sa aj s nadšencami z radov neziskových organizácií a s miestnymi obyvateľmi,“ povedal starosta Mestskej často Bratislava – Nové Mesto Rudolf Kusý.

Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť poskytne Novému Mestu na modernizáciu ihriska Osadná/ Rešetkova grant. O novej podobe ihriska rozhodnú aj rodičia detí, ktoré ho využívajú. „Je pre nás veľmi dôležité vedieť, akú predstavu majú miestni obyvatelia o tomto priestore, čo tu chcú mať, čo im tu chýba a čo, naopak, si tu neprajú,“ povedala projektová koordinátorka inštitútu Mária Bulková. Priestor na zozbieranie nápadov od rodičov vytvorila verejná diskusia. S realizáciou projektu sa počíta na jar budúceho roku.

Leave a Reply