Pomôžete?

Jar je v Novom Meste už tradične aj časom brigád. Ochotných ľudí, ktorí chcú pomôcť a záleží im na svojom okolí, je stále viac. V marci a apríli sme začali vysádzaním stromčekov na Račianskej ulici s občianskym združením Biely kríž a s miestnymi poslancami Stanislavom Winklerom, Jozefom Bielikom a Richardom Mikulcom. V máji budeme pokračovať ďalšími lokalitami, ktoré prejavili záujem.

Kam môžete prísť? V sobotu 4. mája od 9. h budeme v spolupráci s občianskym združením Za Bratislavu – Nové Mesto a združením INTEGRASA čistiť veľkú oblasť okolo Sibírskej ulice – od Račianskeho mýta po Pioniersku. Môžete si vybrať, kam je pre vás najbližšie prísť si požičať náradie či vyzdvihnúť vrecia na odpad: pred Sibírskou 54, pri Ovručskej 1 (pod obchodom), pri Ursíniho 2 (menší dom oproti Legiodomu na Sibírskej), za ulicou Cígera-Hronského 18 (pred garážami).

Oblasť novomestských vinohradov je obľúbeným miestom prechádzok pre väčšinu obyvateľov Koliby, Ahoja a blízkeho okolia. Aj keď neobrobené vinice už neplnia svoju pôvodnú funkciu, ľudia sem chodia radi. S tým, žiaľ, súvisí aj znečistenie, ktoré tu po niektorých z nich zostáva. Na túto brigádu vás pozývame spolu s pani poslankyňou Pfundtner. Zraz brigádnikov bude v sobotu 18. mája o 9. h na Tupého 51 (v blízkosti obytného súboru VINOHRADIS pri odbočke zo Sliačskej ulice).

Na programe bude vyčistenie okolia a odstránenie nelegálnych drobných skládok odpadu. Mestská časť v spolupráci s EKO-podnikom zabezpečí pristavenie a odvoz veľkokapacitného kontajnera, vrecia na zbieranie odpadu a pracovné rukavice. Organizátori sa postarajú aj o pitný režim a drobné občerstvenie.

„Aj ja chodievam na prechádzku okolo vinohradov a je mi ľúto, že mnohé plochy sú zanedbané. Po zime sa tu povaľujú PET fľaše, staré šatstvo, neraz aj domový odpad. Verím, že sa zídeme v dostatočnom počte a životnému prostrediu trochu pomôžeme,“ uviedla poslankyňa Edita Pfundtner. V spolupráci so Zelenou hliadkou plánujeme aj ďalšiu brigádu na Kukučínovej ulici, o termíne a mieste vás budeme informovať.

Tešíme sa na vás!

Leave a Reply