Seniori zo Sibírskej v novom

Zmenilo sa tu všetko odvtedy, čo som tu bol naposledy. Len vy ste zostali stále rovnakí.“ Práve takto sa prihovoril druhý februárový utorok známy spevák Zdeno Sychra k členom denného centra seniorov na Sibírskej ulici. A lepšie to vystihnúť nemohol – jeho priestory sa zmenili skutočne na nepoznanie. Klub prešiel za posledné mesiace kompletnou rekonštrukciou, 11. februára ho mestská časť slávnostne otvorila.

Bratislavské Nové Mesto má v správe osem denných centier seniorov, klub na Sibírskej patrí medzi najväčšie – má 197 členov, ktorí tu aktívne trávia svoj voľný čas a mnohí využívajú aj možnosť stravovania sa. „Tento rok chceme v procese modernizácie našich klubov dôchodcov pokračovať. Po Sibírskej príde na rad aj Denné centrum seniorov na Športovej ulici, na čo máme v rozpočte vyčlenené finančné prostriedky,“ povedal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

V rámci rekonštrukcie pribudli v klube na Sibírskej nové sociálne zariadenia, vynovená výdajňa stravy, miestnosť na príjem použitého riadu s novou umývačkou riadu a kuchynka s novou linkou, chladničkou, či mikrovlnkou. Centrum dostalo taktiež nový nábytok, stoly, stoličky, podlahu, obklady, dvere atď. Celý klub je chránený aj novým zabezpečovacím systémom. „Je to náš druhý domov, teraz sa tu budeme cítiť ešte lepšie,“ hovorí vedúca klubu Aurélia Erössová.

Rekonštrukcia Denného centra seniorov na Sibírskej ulici, ktorý funguje už zhruba dvadsať rokov, stála vyše 40 tisíc eur. Seniori v klube na Sibírskej aktívne trávia čas pri rôznych spoločenských, športových a kultúrnych podujatiach. „V klube dlhé roky pôsobí spevácky folklórny súbor Sibirienka, v minulosti v týchto priestoroch začínalo svoje pôsobenie v Bratislave dnes už legendárne Radošinské naivné divadlo,“ pripomína zaujímavosť z histórie vedúca sociálneho oddelenia na miestnom  úrade v Novom Meste Gabriela Vojtechová.

Slávnostné otvorenie klubu spríjemnili aj známe piesne v podaní už spomínaného Zdena Sychru a speváčky Božany. Na otvorení sa zúčastnili aj viacerí poslanci miestneho zastupiteľstva.

Leave a Reply