Zo Zátišia sme vyviezli vyše tisíc ton odpadu

Nové Mesto odstránilo jednu z najväčších čiernych skládok v Bratislave. V novembri vyčistilo veľkú časť lokality Zátišie. Nákladnými autami odtiaľ vyviezli vyše tisíc ton odpadu.

Okamžite robíme aj opatrenia, aby sa skládka nevrátila späť. Vyčistenú plochu oplotíme a zabezpečíme monitorovacím systémom,“ povedal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý. Naloženie, likvidácia a odvoz odpadu trvali približne poldruha týždňa. V nasadení bolo viac než 20 pracovníkov novomestského EKO‑podniku verejnoprospešných služieb. So súhlasom majiteľov a na základe statického posudku odstránili zo Zátišia aj vyše 120 starých garáží. V torzách mnohých z nich prebývali ľudia bez domova. Ďalšie garáže prídu na rad tohto roku.

Pokračovať má aj odvoz odpadu z ďalšej časti tejto lokality. „Do konca budúceho roka chceme mať zo Zátišia bezpečné a čisté miesto,“ povedal v novembri starosta Rudolf  Kusý. Mestská časť bude podľa neho prísne trestať každý pokus o navezenie nového odpadu. Nové Mesto spolupracuje pri čistení Zátišia aj s dobrovoľníckymi organizáciami a s Domovom sv. Jána z Boha, ktorý sa v rámci pracovných terapií a resocializácie venuje ľuďom bez domova.

Leave a Reply